Zrozumieć świat

Szkoła Podstawowa w Zajączkowie przystąpiła do projektu edukacyjnego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pt. „Zrozumieć świat – rozwijanie kompetencji matematyczno – przyrodniczych z wykorzystaniem programów i oprzyrządowania komputerowego”. Autorami projektu jest Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Opolu w partnerstwie z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Projekt będzie realizowany do 31.10.2013 i weźmie w nim udział ogółem 60 szkół podstawowych z czterech województw: opolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Projekt jest w całości finansowany z budżetu państwa i ze środków Unii Europejskiej. Konkurs na projekt rozpisany został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem projektu jest rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych w dwóch zakresach: informatycznym, matematyczno – przyrodniczym. Powyższe cele będą realizowane poprzez: uczestnictwo uczniów w dodatkowych zajęciach na terenie szkoły (4 godziny tygodniowo przez 28 tygodni w każdym pełnym roku szkolnym – w okresie trwania projektu), udział uczniów w konkursach, olimpiadach regionalnych, międzywojewódzkich i ponadregionalnych oraz uczestnictwo nauczycieli w systematycznych szkoleniach doskonalących i warsztatach. Dla potrzeb projektu, dla każdej szkoły zostanie zakupiony niezbędny sprzęt do prowadzenia badań, obserwacji i pomiarów pozwalających zrozumieć otaczający świat, opisać go za pomocą wartości liczbowych z wykorzystaniem sprzętu informatycznego. W projekcie w naszej szkole biorą udział uczniowie klas V oraz klasy VI.

Projekt zakończony