Umiem pływać

Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” został przygotowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”.

Zajęcia w ramach projektu to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcenia do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki i aktywnego stylu życia.

W projekcie uczestniczyli uczniowie klas III Szkoły Podstawowej w Zajączkowie. Zajęcia odbywały się  na krytej pływalni „Olimpic” w Strawczynku. Miały wysoką wartość dydaktyczno – wychowawczą. W ich toku, zgodnie z założonymi celami, dzieci nabyły podstawowe umiejętności pływania, rozwinęły sprawność fizyczną i uzdolnienia sportowe.