Bezpieczna +

Szkoła Podstawowa w Zajączkowie realizuje rządowy program ,,Bezpieczna+"

Celem „Bezpiecznej+” jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa uczniów, zarówno w szkole, jak i poza nią.

Realizowane w ramach programu działania będą obejmowały następujące obszary:

• bezpieczne korzystanie z cyberprzestrzeni,
  • kształtowanie otwartości i budowanie pozytywnego klimatu szkoły,
  • poprawę bezpieczeństwa fizycznego w szkołach,
  • tworzenie warunków do prowadzenia przez powiatowe i miejskie jednostki Państwowej Straży Pożarnej praktycznych zajęć dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Program jest adresowany m.in. do uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkół.

„Bezpieczna+” przewiduje działania dotyczące m.in.: podniesienia poziomu kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia, które w niej występują. Dotyczy to np. opracowania i upowszechnienia rekomendacji w zakresie zabezpieczeń szkolnych sieci komputerowych, materiałów informacyjnych i dydaktycznych dotyczących bezpiecznego funkcjonowania w cyberprzestrzeni.

Celem programu jest także podniesienie jakości procedur postępowania w sytuacjach kryzysowych poprzez przegląd stanu bezpieczeństwa szkół, opracowanie i wdrożenie rekomendowanych rozwiązań oraz upowszechnianie wśród wszystkich pracowników szkoły umiejętności rozpoznawania sytuacji zagrożenia oraz postępowania w sytuacjach kryzysowych

Harmonogram działań w ramach realizowanego programu Bezpieczna Plus

2.10.2017 - ogłoszenie  konkursu na prezentację multimedialną dotyczącą uzależnień w cyberprzestrzeni, Szkolnego Konkursu Talentów oraz konkursu "Będzie zabawa"

9.10.2017 - I etap projektu "Stragany" - wybór zespołów oraz przydzielenie zagadnień

23.10.2017 - II etap projektu "Stragany" - omówienie form  i sposobów prezentacji wyszukanego materiału

30.10.2017- rozstrzygnięcie  konkursów na prezentację multimedialną oraz tekst piosenki "Będzie zabawa", wręczenie nagród i uroczyste wykonanie piosenki z nagrodzonymi tekstami przez ich autorów.

16.11.2017 - III  etap projektu "Stragany" - wstępna prezentacja przygotowanych materiałów w grupach

23.11.2017 - Szkolny Konkurs Talentów

23.11.2017 - flashmob

30.11.2017 - IV etap projekty "Stragany" - prezentacja na forum szkoły