Nawigacja

  • Wywiadówka

    Zapraszamy Rodziców

    dn. 16 grudnia o godzinie 16.30

  • Wycieczka do Krakowa

    „Poznaj Polskę” - program Ministra Edukacji i Nauki dla klas I,II,III

     

                        Dnia 10 grudnia 2021 r. uczniowie klas I, II i III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Krakowa.

                Wycieczka została zorganizowana w ramach Programu Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

                Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z wybranymi obiektami historycznymi w dawnej stolicy Polski. Poznanie kultury i dziedzictwa narodowego. Zwiedzanie i poznanie historii oraz architektury Starego Krakowa, a tekże krakowskich zwyczajów z czasów wieków średnich.

                Przygodę w ramach programu „Poznaj Polskę dzieci rozpoczęły od spotkania z przewodnikami i wysłuchania hejnału z wieży Bazyliki Mariackiej. Następnie z Rynku udały się na dalsze zwiedzanie Krakowa - historycznego zespołu miasta, w skład którego wchodzi między innymi świątynia p.w. Wniebowzięcia NMP. Mieści ona w swym wnętrzu najwybitniejsze dzieło Wita Stwosza, czyli przepiękny ołtarz w Bazylice Mariackiej.

    Uczniowie zwiedzili wystawę Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, w którym zaprezentowane były szopki Krakowskie. Jak na uczniów przystało byliśmy odwiedzić najstarszą uczelnię w Krakowie czyli Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego „Collegium Maius”. Podziwiając wspaniałe zabytki Starego Miasta poczuliśmy "krakowski klimat". Zwieńczeniem wizyty okazało się wejście na Zamek Królewski na Wawelu. Państwowe Zbiory Sztuki i zwiedzanie „Zbrojowni". Ogromne wrażenie zrobił na dzieciach dziedziniec Zamku Królewskiego i pilnujący zamku Smok Wawelski. Nie mogło nas zabralnąć także w  krypcie pod Srebrnymi Dzwonami, gdzie spoczywa para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy, którym z należytą czcią oddaliśmy hołd wdzięczności. Zobaczyliśmy również miejsce spoczynku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

    Po dniu pełnym wrażeń do domu wracaliśmy w znakomitych humorach.

     

                Dnia 10 grudnia 2021 r. uczniowie klas IV, V, VI, VII i VIII wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Krakowa.

                Wycieczka została zorganizowana w ramach Programu Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

                Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z wybranymi obiektami historycznymi w dawnej stolicy Polski. Poznanie kultury i dziedzictwa narodowego. Zwiedzanie i poznanie historii oraz architektury Starego Krakowa, a tekże krakowskich zwyczajów z czasów wieków średnich.

                Przygodę w ramach programu „Poznaj Polskę dzieci rozpoczęły od spotkania z przewodnikami i wysłuchania hejnału z wieży Bazyliki Mariackiej. Następnie z Rynku udały się na dalsze zwiedzanie Krakowa - historycznego zespołu miasta, w skład którego wchodzi między innymi świątynia p.w. Wniebowzięcia NMP. Mieści ona w swym wnętrzu najwybitniejsze dzieło Wita Stwosza, czyli przepiękny ołtarz w Bazylice Mariackiej.

    Uczniowie zwiedzili wystawę Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, w którym zaprezentowane były szopki Krakowskie. Podziwiając wspaniałe zabytki Starego Miasta i odwiedzając najstarszą uczelnię w Krakowie  czyli Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego „Collegium Maius” poczuliśmy "krakowski klimat" . Zwieńczeniem wizyty okazało się wejście na Zamek Królewski na Wawelu. Państwowe Zbiory Sztuki i zwiedzanie wystawy "Wawel Odzyskany" oraz "Wawel Zaginiony". Ogromne wrażenie zrobił na dzieciach dziedziniec Zamku Królewskiego i pilnujący zamku Smok Wawelski. Nie mogło nas zabralnąć także w  krypcie pod Srebrnymi Dzwonami, gdzie spoczywa para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy, którym z należytą czcią oddaliśmy hołd wdzięczności. Zobaczyliśmy również miejsce spoczynku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

    Po dniu pełnym wrażeń do domu wracaliśmy w znakomitych humorach.

  • Obiady

  • Otwórz się na pomoc z Gminą Piekoszów

    Gmina Piekoszów już po raz drugi przyłączyła się do projektu pt. "Otwórz się na pomoc" - interaktywnego filmu tym razem poświęconego  uzależnieniu od alkoholu wśród dzieci i młodzieży. Pierwsza edycja projektu dotyczyła uzależnienia od komputera i Internetu.

    Gmina Piekoszów w partnerstwie z Echem Dnia  przygotowała interaktywny film, którego scenariusz opracowany został we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą  i terapeutką Mają Pisarek. Film ma postać gry, która wymaga interakcji użytkownika. Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Bartka - 18 latka, który musi się zmierzyć z rozwijającym się problemem alkoholowym.

    Coraz więcej dzieci i młodzieży boryka się z problemem hejtu, depresją, brakiem motywacji i wiary w siebie, uzależnieniem od alkoholu. Z tego powodu rodzi się wiele problemów dlatego warto sięgnąć po dodatkową wiedzę, by szybko i skutecznie im pomóc.

    Zapraszamy do obejrzenia filmu i wzięcia udziału w grze szczególnie uczniów, młodzież szkolną i ich rodziców.

    Link do filmu / gry o uzależnieniu od alkoholu:

     
    https://echodnia.eu/swietokrzyskie/gmina-piekoszow-otworz-sie-na-pomoc-alkohol/re
     

    Link do filmu / gry o uzależnieniu od komputera i Internetu:

     

     https://echodnia.eu/swietokrzyskie/gmina-piekoszow-otworz-sie-na-pomoc/re
     

  • Wizyta Świętego Mikołaja w kl. ,,0"

  • Robótka 2021

    CO ZROBIĆ, BY ZOSTAĆ ROBÓTKOWICZEM?

     

    Poczytać rodzinkowe zakładki https://jestrobotka.blogspot.com/2021/11/robotka-2021.html, wybrać mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Niegowie pod Warszawą i wykonać dla niego kartkę świąteczną.

    Pracę trzeba dostarczyć do p. Mirosławy Czerwiak, do dn. 14 grudnia 2021r.

    /Jeśli ktoś nie może się zdecydować dla kogo wykonać kartkę, proszę napisać  życzenia bez wskazania, a ja wybiorę i dopiszę dla kogo. M. Czerwiak/

     

  • Informacja dla nauczycieli i nauczycieli emerytów

    Informacja dla nauczycieli i nauczycieli emerytów

     

    Prosimy o złożenie wniosków o dofinansowanie wydatków jesiennych

    z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych do 19 listopada.

  • Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

  • Szkolny konkurs geograficzny

    Szkolny konkurs geograficzny

    PARKI KRAJOBRAZOWE GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH

     

    CELE KONKURSU:

    - rozwijanie zainteresowań geograficznych

    - pogłębianie wiedzy o swoim regionie

    - kształcenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji

     

    Na obszarze województwa świętokrzyskiego znajduje się Świętokrzyski Park Narodowy oraz 72 rezerwaty przyrody, 9 parków krajobrazowych, z czego 8 (Kozubowski, Nadnidziański, Szaniecko-Solecki, Suchedniowsko-Oblęgorski, Sieradowicki, Jeleniowski, Cisowsko-Orłowiński i Chęcińsko-Kielecki) w całości położone są na terenie województwa świętokrzyskiego, a 1 (Przedborski) leży również w województwie łódzkim.

     

    ZADANIE KONKURSOWE:

    Przygotuj w postaci plakatu ( format A2,A1) lub prezentacji multimedialnej (12-15 slajdów) informacje o wybranym jednym parku krajobrazowym. Ważne, żeby twój materiał zawierał mapę wskazującą położenie parku w regionie, krótką charakterystykę parku i  najważniejsze informacje o szczególnych walorach przyrodniczych tego parku .  Wszystkie pytania dotyczące konkursu należy kierować do organizatora, nauczyciela geografii (Małgorzata Giemza).

     

    Termin składania prac : 30 listopad 2021O

    Ocenie podlegać będą: zgodność z tematem, poprawność merytoryczna, oryginalność przedstawienia tematu.

    Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymają punkty na plus zgodnie z zasadami WZO, autorzy najlepszych prac otrzymają oceny z geografii.

  • Dzień otwartej szkoły

    Dzień otwartej szkoły

    Dnia 08.11.2021 w godzinach 16.00 – 17:30, w ramach Dnia Otwartej Szkoły będzie można spotkać się indywidualnie z nauczycielami i wychowawcami klas. W związku z sytuacją zagrożenia Covid- 19 prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego tzn. założenie maseczek podczas pobytu w szkole.

  • Gminny Konkurs Ekologiczny

    28 października w Szkole Podstawowej w Losieniu odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny ZIEMIĘ NASZĄ KOCHAMY, DLATEGO O NIĄ DBAMY. Naszą szkołę godnie reprezentowała uczennica klasy III Irmina Pik. ZAJĘŁA 3 MIEJCE W GMINIE.

    GRATULACJE !!!!

  • Konkurs ,,Cyfrowa Gmina"

    Uprzejmie informujemy, iż Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosiła konkurs
    pn.: „Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci  z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”, do którego zamierza aplikować Gmina Piekoszów
    .


    informacja_o_programie_Cyfrowa_Gmina.doc

  • Dodatkowe dni wolne

    Szanowni Państwo, w roku szkolnym 2021/2022 ustalono następujące dodatkowe dni wolne:

    • 12.11.2021 r.
    • 22.12.2021 r.
    • 07.01.2022 r.
    • 02.05.2022 r.
    • 24.05.2022 r.- egzamin ósmoklasisty
    • 25.05.2022 r. - egzamin ósmoklasisty
    • 26.05.2022 r. - egzamin ósmoklasisty
    • 17.06.2022 r.

    Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz. U. 2019, poz. 502 z poźn. zm.)

  • Rozkład zajęć wdż

  • REGULAMIN KONKURSU „MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ” na zakładkę do książki

    MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ to hasło tegorocznej akcji  Sprzątania Świata która odbędzie się 17-19 września 2021. Jedną z zasad ograniczenia ilości śmieci jest poddawanie ich procesowi recyklingu. Recykling - to system czynności i procesów, zmierzający do odzyskania i ponownego wykorzystania odpadów komunalnych(wytwarzanych w naszych domach), przy jak najmniejszym wkładzie energetycznym. Materiał, który po przetworzeniu można wykorzystać ponownie nazywamy surowcem wtórnym.

     

    1. Organizator: Szkoła Podstawowa w Zajączkowie i Gminna Biblioteka Publiczna w Piekoszowie filia w Zajączkowie.

     

    2. Cele konkursu:

    • rozwijanie postaw proekologicznych i promowanie idei recyklingu w życiu codziennym,
    • zainteresowanie dzieci książką,
    • rozwijanie zdolności manualnych, plastycznych i wyobraźni twórczej dzieci.


    3. Warunki udziału w konkursie:
    • uczestnikami konkursu są uczniowie klas 4-8  Szkoły Podstawowej w Zajączkowie
    • każdy z uczestników konkursu może dostarczyć tylko 1 zakładkę
    • prace powinny mieć postać zakładki do książki,
    • zakładki mogą być wykonane w dowolnej płaskiej technice plastycznej,

    • do wykonania zakładki należy użyć surowców wtórnych
    • do konkursu zgłaszane są prace indywidualne, samodzielnie wykonane,
    • każda z prac powinna zawierać: imię i nazwisko i klasę uczestnika (na osobnej karteczce)

     

    4. Kryteria oceny prac:

    • zgodność z tematem,
    • pomysłowość i oryginalność,
    • estetyka wykonania pracy,
    • samodzielność wykonania.

     

    5. Terminy:
    Pace należy dostarczyć do dnia 24 września 2021 do nauczyciela geografii Małgorzaty Giemza.

     

    6. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się30 września 2021r. Wszystkie wykonane prace znajdą się na wystawce, którą będzie można obejrzeć w głównym korytarzu szkoły. Zdjęcia prac i nazwiska autorów  będą umieszczone na fb i stronie internetowej szkoły i biblioteki.

     

    7. Organizator nie zwraca prac dostarczonych na konkurs. Udział w konkursie oznacza zgodę na warunki regulaminu.

    8. Prace konkursowe oceniać będzie jury.

    9. Laureaci otrzymają dyplomy i drobne nagrody.

    10. Koordynatorzy konkursu : Małgorzata Giemza, Anna Świercz

  • Wywiadówka

    Wywiadówka

     

    Zapraszamy Rodziców dnia 10.09.2021r. 

    16.45 - Rodzice uczniów kl. 0 - III

    17.00 - Rodzice uczniów kl. IV - VIII

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

  • Informacja dla rodziców dzieci kl. 0

  • Obiady - wrzesień

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Zajączkowie
    Zajączków, ul. Międzygórze 8
    26-065 Piekoszów
  • 578575748

Galeria zdjęć