Nawigacja

  • .

  • Konkurs dla uczniów klas 4-8

    Konkurs na plakat dotyczący bezpieczeństwa w Internecie.

    Format pracy – dowolny

    Technika - dowolna

     

    Kryteria oceny prac konkursowych dla klas to:

    • zgodność z tematem, uwzględnienie netykiety internetowej,
    • estetyka wykonania,
    • pomysłowość.

    Zwycięskie prace zostaną nagrodzone. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają punkty ,,na +”.

     

    Przy wykonywaniu prac konkursowych zachęcamy Was do odwiedzenia stron internetowych dbi.pl, saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl, na których znajdziecie wiele przydatnych informacji i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.

    Prace należy dostarczyć do p. Mirosławy Czerwiak /po powrocie do szkoły/

  • Najpiękniejsza choinka bożonarodzeniowa

    Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego 

        „Najpiękniejsza choinka bożonarodzeniowa”.

     

    W m-cu grudniu BCK w Piekoszowie zaprosiła uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Piekoszów do udziału w konkursie plastycznym, którego celem było m.in. kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia.

    Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu  techniką rysunku lub malarstwa pracy plastycznej na temat: „Najpiękniejsza choinka bożonarodzeniowa”.

    Miło nam poinformować, że w kategorii: klasy 0 nagrody trafiły do 6 uczniów ze szkoły w Zajączkowie – Mikołaja Chmielewskiego, Antoniego Pająka, Wiktorii Stępień, Leny Napory, Zuzi Roguli i Gabrysi Piotrowskiej.

    Dzieciom nagrodzonym oraz tym, które w przedświątecznym nastroju przygotowały choinki na ten Konkurs i wzięły w nim udział serdecznie gratuluję

    - wych. Mariola Stefańczyk

  • .

  • Wywiadówka

    Wywiadówka

     

    Zapraszamy Rodziców dn. 13.01.2022 r. o godz. 17.30

  • .

  • Plan lekcji

    PLAN_LEKCJI_2021-22_(1).xls​​​​​​​

  • .

  • Wigilia - kl. ,,0"

  • Inscenizacja pt. ,,Demeter i Kora" - kl. V

  • Wywiadówka

    Zapraszamy Rodziców

    dn. 16 grudnia o godzinie 16.30

  • Wycieczka do Krakowa

    „Poznaj Polskę” - program Ministra Edukacji i Nauki dla klas I,II,III

     

                        Dnia 10 grudnia 2021 r. uczniowie klas I, II i III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Krakowa.

                Wycieczka została zorganizowana w ramach Programu Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

                Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z wybranymi obiektami historycznymi w dawnej stolicy Polski. Poznanie kultury i dziedzictwa narodowego. Zwiedzanie i poznanie historii oraz architektury Starego Krakowa, a tekże krakowskich zwyczajów z czasów wieków średnich.

                Przygodę w ramach programu „Poznaj Polskę dzieci rozpoczęły od spotkania z przewodnikami i wysłuchania hejnału z wieży Bazyliki Mariackiej. Następnie z Rynku udały się na dalsze zwiedzanie Krakowa - historycznego zespołu miasta, w skład którego wchodzi między innymi świątynia p.w. Wniebowzięcia NMP. Mieści ona w swym wnętrzu najwybitniejsze dzieło Wita Stwosza, czyli przepiękny ołtarz w Bazylice Mariackiej.

    Uczniowie zwiedzili wystawę Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, w którym zaprezentowane były szopki Krakowskie. Jak na uczniów przystało byliśmy odwiedzić najstarszą uczelnię w Krakowie czyli Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego „Collegium Maius”. Podziwiając wspaniałe zabytki Starego Miasta poczuliśmy "krakowski klimat". Zwieńczeniem wizyty okazało się wejście na Zamek Królewski na Wawelu. Państwowe Zbiory Sztuki i zwiedzanie „Zbrojowni". Ogromne wrażenie zrobił na dzieciach dziedziniec Zamku Królewskiego i pilnujący zamku Smok Wawelski. Nie mogło nas zabralnąć także w  krypcie pod Srebrnymi Dzwonami, gdzie spoczywa para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy, którym z należytą czcią oddaliśmy hołd wdzięczności. Zobaczyliśmy również miejsce spoczynku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

    Po dniu pełnym wrażeń do domu wracaliśmy w znakomitych humorach.

     

                Dnia 10 grudnia 2021 r. uczniowie klas IV, V, VI, VII i VIII wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Krakowa.

                Wycieczka została zorganizowana w ramach Programu Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

                Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z wybranymi obiektami historycznymi w dawnej stolicy Polski. Poznanie kultury i dziedzictwa narodowego. Zwiedzanie i poznanie historii oraz architektury Starego Krakowa, a tekże krakowskich zwyczajów z czasów wieków średnich.

                Przygodę w ramach programu „Poznaj Polskę dzieci rozpoczęły od spotkania z przewodnikami i wysłuchania hejnału z wieży Bazyliki Mariackiej. Następnie z Rynku udały się na dalsze zwiedzanie Krakowa - historycznego zespołu miasta, w skład którego wchodzi między innymi świątynia p.w. Wniebowzięcia NMP. Mieści ona w swym wnętrzu najwybitniejsze dzieło Wita Stwosza, czyli przepiękny ołtarz w Bazylice Mariackiej.

    Uczniowie zwiedzili wystawę Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, w którym zaprezentowane były szopki Krakowskie. Podziwiając wspaniałe zabytki Starego Miasta i odwiedzając najstarszą uczelnię w Krakowie  czyli Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego „Collegium Maius” poczuliśmy "krakowski klimat" . Zwieńczeniem wizyty okazało się wejście na Zamek Królewski na Wawelu. Państwowe Zbiory Sztuki i zwiedzanie wystawy "Wawel Odzyskany" oraz "Wawel Zaginiony". Ogromne wrażenie zrobił na dzieciach dziedziniec Zamku Królewskiego i pilnujący zamku Smok Wawelski. Nie mogło nas zabralnąć także w  krypcie pod Srebrnymi Dzwonami, gdzie spoczywa para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy, którym z należytą czcią oddaliśmy hołd wdzięczności. Zobaczyliśmy również miejsce spoczynku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

    Po dniu pełnym wrażeń do domu wracaliśmy w znakomitych humorach.

  • Obiady

  • Otwórz się na pomoc z Gminą Piekoszów

    Gmina Piekoszów już po raz drugi przyłączyła się do projektu pt. "Otwórz się na pomoc" - interaktywnego filmu tym razem poświęconego  uzależnieniu od alkoholu wśród dzieci i młodzieży. Pierwsza edycja projektu dotyczyła uzależnienia od komputera i Internetu.

    Gmina Piekoszów w partnerstwie z Echem Dnia  przygotowała interaktywny film, którego scenariusz opracowany został we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą  i terapeutką Mają Pisarek. Film ma postać gry, która wymaga interakcji użytkownika. Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Bartka - 18 latka, który musi się zmierzyć z rozwijającym się problemem alkoholowym.

    Coraz więcej dzieci i młodzieży boryka się z problemem hejtu, depresją, brakiem motywacji i wiary w siebie, uzależnieniem od alkoholu. Z tego powodu rodzi się wiele problemów dlatego warto sięgnąć po dodatkową wiedzę, by szybko i skutecznie im pomóc.

    Zapraszamy do obejrzenia filmu i wzięcia udziału w grze szczególnie uczniów, młodzież szkolną i ich rodziców.

    Link do filmu / gry o uzależnieniu od alkoholu:

     
    https://echodnia.eu/swietokrzyskie/gmina-piekoszow-otworz-sie-na-pomoc-alkohol/re
     

    Link do filmu / gry o uzależnieniu od komputera i Internetu:

     

     https://echodnia.eu/swietokrzyskie/gmina-piekoszow-otworz-sie-na-pomoc/re
     

  • Wizyta Świętego Mikołaja w kl. ,,0"

  • Robótka 2021

    CO ZROBIĆ, BY ZOSTAĆ ROBÓTKOWICZEM?

     

    Poczytać rodzinkowe zakładki https://jestrobotka.blogspot.com/2021/11/robotka-2021.html, wybrać mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Niegowie pod Warszawą i wykonać dla niego kartkę świąteczną.

    Pracę trzeba dostarczyć do p. Mirosławy Czerwiak, do dn. 14 grudnia 2021r.

    /Jeśli ktoś nie może się zdecydować dla kogo wykonać kartkę, proszę napisać  życzenia bez wskazania, a ja wybiorę i dopiszę dla kogo. M. Czerwiak/

     

  • Informacja dla nauczycieli i nauczycieli emerytów

    Informacja dla nauczycieli i nauczycieli emerytów

     

    Prosimy o złożenie wniosków o dofinansowanie wydatków jesiennych

    z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych do 19 listopada.

  • Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

  • Szkolny konkurs geograficzny

    Szkolny konkurs geograficzny

    PARKI KRAJOBRAZOWE GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH

     

    CELE KONKURSU:

    - rozwijanie zainteresowań geograficznych

    - pogłębianie wiedzy o swoim regionie

    - kształcenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji

     

    Na obszarze województwa świętokrzyskiego znajduje się Świętokrzyski Park Narodowy oraz 72 rezerwaty przyrody, 9 parków krajobrazowych, z czego 8 (Kozubowski, Nadnidziański, Szaniecko-Solecki, Suchedniowsko-Oblęgorski, Sieradowicki, Jeleniowski, Cisowsko-Orłowiński i Chęcińsko-Kielecki) w całości położone są na terenie województwa świętokrzyskiego, a 1 (Przedborski) leży również w województwie łódzkim.

     

    ZADANIE KONKURSOWE:

    Przygotuj w postaci plakatu ( format A2,A1) lub prezentacji multimedialnej (12-15 slajdów) informacje o wybranym jednym parku krajobrazowym. Ważne, żeby twój materiał zawierał mapę wskazującą położenie parku w regionie, krótką charakterystykę parku i  najważniejsze informacje o szczególnych walorach przyrodniczych tego parku .  Wszystkie pytania dotyczące konkursu należy kierować do organizatora, nauczyciela geografii (Małgorzata Giemza).

     

    Termin składania prac : 30 listopad 2021O

    Ocenie podlegać będą: zgodność z tematem, poprawność merytoryczna, oryginalność przedstawienia tematu.

    Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymają punkty na plus zgodnie z zasadami WZO, autorzy najlepszych prac otrzymają oceny z geografii.

  • Dzień otwartej szkoły

    Dzień otwartej szkoły

    Dnia 08.11.2021 w godzinach 16.00 – 17:30, w ramach Dnia Otwartej Szkoły będzie można spotkać się indywidualnie z nauczycielami i wychowawcami klas. W związku z sytuacją zagrożenia Covid- 19 prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego tzn. założenie maseczek podczas pobytu w szkole.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Zajączkowie
    Zajączków, ul. Międzygórze 8
    26-065 Piekoszów
  • 578575748

Galeria zdjęć