Nawigacja

  •  

    .
     

  • Robótka 2024

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,Robótka 2024". Przygotowane przez nich kartki świąteczne i upominki (12 kg.) zostały przekazane do Domu Pomocy Społeczej dla Dzieci w Niegowie. 

    Mirosława Czerwiak

  • Dowozy i odwozy dn. 20.12.2024r.

  • Wywiadówka

    Wywiadówka

     

     

    Zapraszamy Rodziców dn. 17.12.2024 r. o godz. 17.00

  • ŚWIĄTECZNA WYCIECZKA

    ŚWIĄTECZNA  WYCIECZKA

    ŚWIĄTECZNA WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY II i III
                     DO WIOSKI  ŚWIĘTEGO  MIKOŁAJA  W BAŁTOWIE

    W tym roku uczniowie klasy   II  i III   naszej szkoły wybrali się na spotkanie ze świętym Mikołajem do Bałtowa.
    - Dzieci zwiedziły Osadę Elfów. Mogły zajrzeć do drewnianych domków, w których mieszkają i pracują mali pomocnicy Mikołaja. Wesołe elfy zaprosiły  wszystkich do wspólnej zabawy. Śmiech, radosne tańce i śpiewy rozbrzmiewały w tym dniu po całej osadzie.
    - Najmłodsi wzięli także udział w  kreatywnych warsztatach bożonarodzeniowych. W bajkowej pracowni, wypełnionej zapachem,  zdobiły świąteczne pierniczki. Trzeba przyznać, że dzieci wykazały się pomysłowością i pierniczki udekorowały cudnie kolorowymi lukrami  konstruując z nich trójwymiarowe ozdoby. Elfy -Profesorki zdradziły sprawdzony przepisu na pierniki podzieliły się z dziećmi swoją wiedzą na temat piernikowych przypraw. Opowiedziały o  miejscach ich pochodzenia, właściwościach oraz możliwości wykorzystania. Dzieci mogły je dotknąć, powąchać i posmakować.
    -  W baśniowej chacie, w której  centralnym miejscu stoi piękna choinka, a każdy kącik zdobią  urokliwe dekoracje dzieci spotkały się z świętym Mikołajem, który serdecznie przywitał swoich małych gości i rozdał im piękne prezenty. Mikołaj chętnie fotografował się z dziećmi, porozmawiał o ich marzeniach i życzeniach. Święty Mikołaju dziękujemy!

     - To był dobrze spędzony czas, wszyscy poczuliśmy magię zbliżających się Świąt oraz radość z dzielenia się z innymi.

     

    Wychowawcy M. Stefańczyk, R. Dudek

       

  • Robótka 2024

    CO ZROBIĆ, BY ZOSTAĆ ROBÓTKOWICZEM?

    Poczytać rodzinkowe zakładki https://jestrobotka.blogspot.com/ wybrać mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Niegowie pod Warszawą i wykonać dla niego kartkę świąteczną.

    Pracę trzeba dostarczyć do p. Mirosławy Czerwiak, do dn. 18 grudnia 2024r.

    /Jeśli ktoś nie może się zdecydować dla kogo wykonać kartkę, proszę napisać  życzenia bez wskazania, a ja wybiorę i dopiszę dla kogo. M. Czerwiak/

  • Ogólnopolski konkurs plastyczny

    REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

    Ubierzmy choinkę dla św. Jana Pawła II”

    1. Celem konkursu „Ubierzmy choinkę dla św. Jana Pawła II” jest stworzenie świątecznych ozdób choinkowych oraz wzbudzenie zainteresowania osobą i pontyfikatem Ojca Świętego Jana Pawła II. Organizatorami ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Ubierzmy choinkę dla św. Jana Pawła II” zwanego w dalszej części Konkursem jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie z siedzibą przy ul. Totus Tuus 30, 30-610 Kraków oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie z siedzibą przy ul. Totus Tuus 32, 30-610 Kraków. Treść niniejszego Regulaminu będzie udostępniona na stronie www.idmjp2.pl. 1.4. Komunikaty i informacje dotyczące Konkursu publikowane będą na stronach: www.idmjp2.pl oraz na Facebook.com

    2. Zasady konkursu: Konkurs skierowany jest do dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych klas 1-3, 4-6 oraz 7-8. Konkurs ma charakter indywidualny. Pod uwagę nie będą brane prace grupowe. Formą dopuszczającą pracę do Konkursu jest samodzielnie wykonana praca plastyczna w dowolnej technice, formatu A4 lub mniejsza, w formie zawieszki na choinkę. Prace nie powinny być wykonane z użyciem materiałów sypkich, kruchych oraz plasteliny. Prace powinny posiadać mocne, stabilne zawieszki oraz przypięte do nich karteczki z danymi autora pracy (imię i nazwisko). Waga (ciężar) pracy powinna umożliwiać zawieszenie jej na choince – prace zbyt ciężkie, nie będą miały możliwości ekspozycji. Prosimy nie przyklejać klejem metryczek do prac konkursowych. Prace nadesłane na Konkurs muszą stanowić od początku do końca oryginalną twórczość osób biorących udział w Konkursie, nie mogą być obciążone prawami ustanowionymi na rzecz osób trzecich (np. wykorzystanie dzieła, utworu, pracy, zdjęć bez zgody autora). W przypadku, jeśli uczestnik bierze udział w konkursie poza szkołą lub przedszkolem, opiekunem pracy oraz zgłaszającym pracę na Konkurs jest rodzic/opiekun prawny.

    3. Przebieg konkursu: Prace należy przekazać do 17.12.2024 roku (decyduje data wpływu). Prosimy o przestrzeganie terminu wysyłki, tak aby wszystkie prace zdążyły wpłynąć przed ogłoszeniem wyników. Prace doręczone po określonym w Regulaminie terminie, nie wezmą udziału w Konkursie. Koszty dostarczenia prac pokrywają uczestnicy. . Oceny prac i wyboru zwycięzców dokona Jury złożone z przedstawicieli Organizatora w terminie do 20.12.2024 roku. Złożone prace będą oceniane według następujących kryteriów: - zgodność pracy z tematem konkursu; - twórcze oraz oryginalne podejście do tematu; - samodzielność wykonania pracy; - oryginalność użytych materiałów do wykonania ozdoby. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.idmjp2.pl. Decyzja Jury jest ostateczna i nie podlega weryfikacji oraz reklamacji. Prace nie będą zwracane ich autorom.

    4. Nagrody: Jury powołane przez Organizatora wybierze trzy prace w czterech kategoriach wiekowych: - dzieci przedszkolne; - uczniowie klas 1-3 SP; - uczniowie klas 4-6 SP; - uczniowie klas 7-8 SP. Autorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody rzeczowe. Wybrane przez Jury prace udekorują choinkę w Sanktuarium im. Jana Pawła II w Krakowie. Organizator zastrzega sobie prawo do przyznania nagród dodatkowych, a także do niewyłaniania zwycięzców i tym samym nie przyznawania nagród.

    Uczniowie klas 4-8 zainteresowani udziałem w konkursie proszę o zgłoszenie do p. Małgorzaty Giemza do 6.12.2024.

  • Dzień Języków Obcych

    Dnia 30 października 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Języków Obcych, którego celem była promocja różnorodności kulturowej i językowej, a także wspieranie nauki języków obcych wśród uczniów naszej szkoły. Obchody obejmowały szereg aktywności – między innymi uczniowie mogli wziąć udział w zabawie „Stacja – komunikacja”. Polegała ona na losowaniu zwrotów komunikacyjnych oraz ich właściwym tłumaczeniu na język angielski. Za każdą poprawną odpowiedź uczeń zdobywał „listek”, a zebranie ich większej liczby zapewniało pozytywną ocenę z aktywności. Ten element zabawy edukacyjnej okazał się bardzo motywujący i zachęcił do udziału szerokie grono uczniów.

    Zwieńczeniem obchodów był koncert piosenek w różnych językach świata: angielskim, tureckim, koreańskim, hiszpańskim i afrikaans. Uczniowie bardzo zaangażowali się w tę część, nie tylko prezentując swoje umiejętności wokalne, ale także przygotowując barwny wizerunek sceniczny zgodny z tematyką utworu. Miłym akcentem było wykonanie piosenki tureckiej solo przez Lenę Durgun oraz piosenki koreańskiej w duecie przez Zuzannę Janowską i Irminę Pik.

    Podczas obchodów uczniowie wykorzystali sprzęt, który szkoła pozyskała w ramach programu Laboratoria Przyszłości: aparat fotograficzny Canon ze statywem oraz oświetlenie do realizacji nagrań FreePower Vlog. Uczniowie korzystali z różnych możliwości technicznych aparatu: przełączanie między funkcją aparatu i kamery, ustawianie ostrości obrazu oraz zmiana innych ustawień optycznych. Dzięki temu na dłużej zapamiętamy ten intensywny i ciekawy dzień.

    Olga Cedro-Zaława

    Aurelia Gala

  • Szkolny konkurs wiedzy o jeżach

    12 listopada 2024 odbędzie się

    Szkolny konkurs wiedzy o jeżach

    Wszystkich zainteresowanych proszę o zgłoszenie się przed 08.11.2024 (piątek) do organizatora, p. Małgorzaty Giemzy.

  • Ogólnopolski konkurs plastyczny "Święty Mikołaj świadek wiary i opiekun rodziny"

    Święty Mikołaj - świadek wiary i opiekun rodziny

    OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2024 dla uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych

    Szanowni Państwo, Zapraszamy do udziału w X edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Święty Mikołaj świadek wiary i opiekun rodziny". Zapraszamy dzieci i młodzież do przygotowania i przesłania pracy konkursowej. Nagrody w konkursie zostaną rozdane w dwóch kategoriach wiekowych:

    1. uczniowie szkół podstawowych w wieku klasy I-III;

    2. uczniowie szkół podstawowych w wieku klasy IV-VIII.

    W każdej kategorii: I nagroda - 2500 pln, II nagroda - 1500 pln, III nagroda - 1000 pln.

    O konkursie:

    1. Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, techniką zgodną z regulaminem, której tematem jest „Święty Mikołaj świadek wiary i opiekun rodziny”.

    2. Zdjęcie (dobrej jakości) prezentujące pracę należy nadesłać w terminie do 17 listopada 2024 r. wypełniając elektroniczny formularz na stronie internetowej: www.konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl

    3. Jury konkursu wyłoni w każdej kategorii zwycięskie prace.

    4. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 5 grudnia 2024 r. (godz. 17.00) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Plac Teatralny 1)

    Kontakt: Wszelkie informacje można uzyskać pod adresem: swmikolaj@fsd.lublin.pl

    Patronat honorowy Patronat medialny Wiadomość wysłana przez: Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, Jezuicka 4/9, 20-113, Lublin

  • Konkurs plastyczny ,,Z moich rodzinnych stron – zabytki zapomniane, warte ocalenia”

    Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza dzieci i młodzież do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Z moich rodzinnych stron – zabytki zapomniane, warte ocalenia”. Głównym celem konkursu jest zainteresowanie historią wyjątkowych i wartościowych zabytków lokalnej ojczyzny oraz uświadomienie potrzeby ich ochrony. Przedmiotem konkursu jest praca plastyczna przedstawiająca zabytek znajdujący się w najbliższym otoczeniu uczestnika, wykonana dowolną techniką płaską, na papierze.

    Osoby zainteresowane konkursem proszę o kontakt z p. Małgorzatą Giemzą do dn. 10.11.2024

  • Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów szkół podstawowych

    Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów w roku szkolnym 2024/25 dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych w ramach projektu niekonkurencyjnego Województwa Świętokrzyskiego pn. Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów szkół podstawowych, realizowanego w obszarze programu regionalnego pn. Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027.

    Więcej informacji

  • Konkurs plastyczny

    Konkurs plastyczny „Spotkania ze sztuką”

     

      Fundacja PGE zaprasza do udziału w konkursie pt. „Spotkania ze

    sztuką”. W tym roku w wyjątkowej odsłonie dzięki uzyskanym

    patronatom honorowym, medialnym a także dzięki podwojonej liczbie

    nagród.

     

      Konkurs Spotkania ze sztuką uzyskał patronat honorowy: Ministra

    Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

    oraz patronat medialny niezlasztuka.net i Onet.

     

      Zadaniem konkursowym jest przedstawienie przez Uczestnika własnej

    interpretacji wybranego obrazu Stanisława Wyspiańskiego.

     

      Tak jak w poprzednich edycjach konkursu technika wykonania pracy

    konkursowej jest dowolna, może to być: ołówek, kredka, flamaster,

    farba (akwarelowa, olejna, akrylowa), węgiel. Praca konkursowa powinna

    mieć formę płaską oraz powinna być wykonana na papierze

    technicznym, jednostronnie w formacie A2.

     

      Konkurs na 6 z +, czyli nagrody w Konkursie:

     

            * promocja sztuki - uczestnictwo w lekcji muzealnej,

            * wycieczka wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy do Muzeum

    Narodowego (do wyboru: Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Narodowe w

    Warszawie, Muzeum Narodowe w Kielcach, Muzeum Narodowe w Lublinie oraz

    Muzeum Narodowe w Krakowie),

            * bon o wartości 300 zł do wykorzystania w sklepie Empik dla

    autorów zwycięskich prac,

            * bon o wartości 200 zł do wykorzystania w sklepie Empik dla

    opiekuna laureata pracy,

            * możliwość wygrania nagrody dla szkoły o wartości 10 000 zł, 7

    500 zł, 5 000 zł.

            * promocja szkoły w konkursie ogólnopolskim

     

    + początek kariery Młodego Artysty

     

      W Konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I-VIII ze szkół

    podstawowych zlokalizowanych w miejscowościach liczących poniżej 50

    000 mieszkańców.

     

      Uczniowie klasy przygotowują prace konkursowe spośród których (w

    eliminacjach klasowych) wybiorą jedną, która zostanie przekazana w

    konkursie jako praca konkursowa.

     

      Uczestnicy wykonują prace konkursowe w następujących kategoriach

    wiekowych:

     

            * klasy I –III;

            * klasy IV-VI;

            * klasy VII-VIII

     

      Na prace konkursowe Fundacja PGE czeka do 15 listopada 2024 r.

    Ogłoszenie wyników nastąpi w Mikołajki – 6 grudnia 2024 r.

    Natomiast lekcje muzealne odbywać się będą od początku marca do 15

    czerwca 2025 r.

     

    Szczegółowe informacje na temat konkursu, zadania dodatkowego, a

    także formularz zgłoszeniowy wraz z regulaminem znajdują się na

    stronie internetowej: www.fundacjapge.pl/spotkania-ze-sztuka


    osoby zainteresowane proszę o kontakt  do 15.10.2024  Małgorzata Giemza

  • XI Wojewódzki konkurs plastyczno - fotograficzny

    • Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza do
    • udziału w XI Wojewódzkim konkursie plastyczno-fotograficznym
    • „Wolny czas – bezpieczny czas"!
    •  
    • Konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych:
    •  
    • Celem konkursu jest promowanie zasad bezpiecznego wypoczynku oraz
    • ukazanie najbezpieczniejszych miejsc i sytuacji do spędzania wolnego
    • czasu. Zapraszamy uczniów z województwa świętokrzyskiego, w tym uczniów
    • z Ukrainy uczęszczających do polskich szkół, do nadsyłania prac
    • plastycznych w dowolnej technice.
    •  
    • Konkurs fotograficzny dla szkół ponadpodstawowych:
    • Uczestnicy mają za zadanie ukazać bezpieczne miejsca oraz sytuacje
    • uchwycone w kadrze aparatu. Konkurs promuje zdrowy styl życia i
    • uwrażliwia młodzież na zagrożenia cywilizacyjne.
    •  
    • Szczegóły:
    •  
    • Prace plastyczne: termin nadsyłania do 18 października 2024 r. na adres:
    • Wojewódzki Dom Kultury, ul. Ściegiennego 2, 25-033 Kielce z dopiskiem
    • „Wolny czas – bezpieczny czas".
    •  
    • Prace fotograficzne: termin nadsyłania do 18 października 2024 r. na
    • e-mail: kultura@wdk-kielce.pl z dopiskiem „Konkurs fotograficzny Wolny
    • czas – bezpieczny czas".
    •  
    • Więcej informacji, w tym pełen regulamin oraz niezbędne formularze
    • zgłoszeniowe, znajdziecie na naszej stronie internetowej
    • http://www.wdkkielce.pl
    • osoby zainteresowane proszę o kontakt do 10.10.2024, Małgorzata Giemza
  • Informacja dla rodziców

    Szczepionka przeciw HPV

    Więcej informacji na stronie 

     

    https://www.gov.pl/web/zdrowie/dla-szkol

     

  • Dzień Kropki

    15 września obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto na cześć kreatywności, inspiracji, odwagi i pewności siebie. Święto związane jest z publikacją książki Petera H. Reynoldsa pt. ,,Kropka”. Opowiada ona historię dziewczynki Vashti, która twierdziła, że nie potrafi nic namalować. Na prośbę nauczycielki namalowała jedynie…kropkę. Nauczycielka powiesiła jej dzieło na ścianie klasy. Wówczas Vashti zyskała pewność siebie i zaczęła malować kolejne wersje obrazka, odkrywając swój uśpiony dotąd potencjał. Święto zainicjował nauczyciel Terry Shay. Dzięki niemu 15 września na całym świecie uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury organizują wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować.

    Również nasza świetlica włączyła się w obchody Dnia Kropki. Uczniowie wykonywali różnego typu prace twórcze, których motywem przewodnim była kropka. Wykazali się ogromną kreatywnością przygotowując stroje inspirowane kropką. Powstały piękne rysunki, które ozdobiły tablice ścienne.

    Dziękujemy fundatorowi nagród, Butikowi Metka w Chęcinach oraz wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do wspólnej zabawy.

    Wychowawcy świetlicy

     

  • Wycieczka do Centrum Geoedukacyjnego w Kielcach

    W dnu 13 września 2024 r. uczniowie naszej szkoły: klasa III,IV i VIII wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Centrum Geoedukacyjnego w Kielcach. Na zaproszenie P. Anny Ciołek – koordynatora do spraw promocji i Fimy Nordkalk  Miedzianka uczniowie mogli zwiedzić Centrum „za grosze”. Na początek obejrzeli wystawę kamieni szlachetnych przygowaną przez Centrum, następnie wzięli udział w prelekcji, którą poprowadził dr Błażej  Błażejowski – znany geolog i paleontolog, na koniec odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie w kilku etapach szlifowali kamienie ozdobne, które mogli zabrać na pamiątkę. Na zakończenie otrzymali plecaczki z logo Firmy Nordkalk. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie klas: p. Mariola Stefańczyk, p. Beata Rajek, p. Aneta Pawłowska oraz p. Ewa Kowalska. Wyjazd był dużą atrakcją dla uczniów, integrował zespoły klasowe, a dyrekcji i pracownikom Centrum bardzo dziękujemy za pięknie przeżyty dzień.

                                                                                                                  Beata Rajek

  • Harmonogram dowozów i odwozów

  • Informacja dla rodziców

    Szanowni Państwo
    W związku z wprowadzeniem Standardów Ochrony Małoletnich oraz zapewnieniem bezpieczeństwa osób, informacji i mienia zgodnie z art. 1 pkt 14 Prawa oświatowego i  art. 7 ust. 2 pkt. 6 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r Karta nauczyciela, § 2 Rozporządzenia ministra Edukacji i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach oraz  Ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych,

    od dnia 16.09.2024 r. na terenie szkoły obowiązuje rejestracja i identyfikacja osób wchodzących do budynku Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Zajączkowie. Dlatego też do szkoły będzie można wejść jedynie wejściem głównym, którego drzwi będą otwierane przez pracownika szkoły oraz po uprzednim wpisaniu się do rejestru wejść i wyjść. Wyżej wymieniony rejestr będzie znajdował na korytarzu szkolnym i będzie obsługiwany przez wyznaczonych przez dyrektora szkoły pracowników szkoły. Uczniowie i dzieci przyprowadzane do szkoły przez osoby nie będące uczniami lub pracownikami szkoły rozstają się ze swoimi opiekunami w przedsionku szkolnym.

    Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
    mgr Małgorzata Bernat- dyrektor szkoły

  • .

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Zajączkowie
    Zajączków, ul. Międzygórze 8
    26-065 Piekoszów
  • 578575748

Galeria zdjęć