• Czytanie ,,Harrego Pottera"

• Szkolny Klub Wolontariatu

Szkolny Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Zajączkowie w dniu 15 października przeprowadził akcję charytatywną na rzecz Daniela Czerwińskiego-absolwenta naszej szkoły. Daniel uległ poważnemu wypadkowi i potrzebuje środków na leczenie i rehabilitację. Zbiórkę przeprowadzono przy kościele parafialnym za zgodą i wsparciem księdza proboszcza Wiktora Walochy i pomocy ks. Sylwestra Durlika. W akcję charytatywną szczególnie zaangażowali się uczniowie, rodzice, pracownicy obsługi naszej szkoły oraz nauczyciele. Upieczono ponad 500 ciasteczek!!! Zebrano kwotę 5837,13.Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym parafianom- ludziom o wielkich sercach, którzy zechcieli wesprzeć naszą akcję, a tym samym pomóc naszemu absolwentowi Danielowi. Serdecznie dziękujemy!!! Pamiętajmy dobro wraca

• I miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym

Anna Długosz - uczennica klasy VII zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Ortogrgicznym.

Gratulujemy!!!

Więcej informacji na stronie BCK Piekoszów

• Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• Ślubowanie klasy I

• Wycieczka kl. VI, VII, VIII

Interaktywna wystawa, to była świetna nauka przez zabawę. Uczniowie klas 6,7 i 8 uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Zagadki, szyfry i inne łamigłówki dostarczyły emocji nie tylko uczniom lecz również nauczycielom. Ciało człowieka odkryło przed nami swe "tajemnice". Mogliśmy poukładać narządy w jamie brzusznej. Byliśmy częścią obwodu elektrycznego. Wszystkie stanowiska były ciekawe. Dziękujemy szkole z Jaworzni za zaproszenie.

W TYM ROKU PO RAZ 30. WYRUSZAMY, BY POSPRZĄTAĆ POLSKĘ!

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.
    „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska.  Działaniom tym towarzyszy cała gama innych działań: zakładanie zieleńców, sadzenie drzew, krzewów i kwiatów, organizowane są konkursy (plastyczne, piosenki), wystawy, festyny, koncerty, zabawy, ogniska, rajdy (piesze, rowerowe) itp. „Sprzątanie świata - Polska” angażuje i integruje społeczności lokalne. Zgodnie z opinią uczestników akcji, jest ona dla samorządów dobrym narzędziem w prowadzeniu ich działalności w zakresie gospodarki odpadami, dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.

Wywiadówka

Zapraszamy Rodziców dn. 11.09.2023 o godz. 17.00

• Harmonogram dowozów/ odwozów od dnia 7 września 2023r.

• Harmonogram dowozów / odwozów od dn. 5.09.2023r.

Z uwagi na dodatkowy przystanek nastąpiła zmiana trasy autobusu szkolnego.

Pierwszy przystanek o nazwie /dw/01, który wyrusza o 7.25 to przystanek przy placu zabaw.

• Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

• Szkolny zestaw podręczników Szkolny zestaw programów

• Informacja dla rodziców dzieci oddziału przedszkolnego

Szkolna akcja POCZTÓWKA Z WAKACJI

Choć kończy się już rok szkolny i nasza wspólna praca, we wrześniu znów się spotkamy. Przyniesiemy wtedy ze sobą wiele wakacyjnych wspomnień. Jedną z form zatrzymania w pamięci tych miłych chwil są widokówki z odwiedzanych okolic.

Celem akcji jest przyniesienie do szkoły po wakacjach pocztówek z miejsc, gdzie spędzaliśmy czas latem. Proszę je oddać do organizatora akcji : p. Małgorzaty Giemza.

Zachęcam również do wysyłania pozdrowień z wakacji nad morzem, w górach czy za granicą. Ten miły gest świadczy o tym, że pamiętamy o swoich bliskich podczas urlopu.

Pocztówki zostaną umieszczone na tablicy „letnich wspomnień”, a wszyscy uczestnicy akcji otrzymają punkty na plus zgodnie z zasadami WZO.

ŻYCZĘ MIŁEGO WYPOCZYNKU!

• Zaświadczenia o wynikach egzaminu

• Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023

Uczniowie nagrodzeni w roku szkolnym 2022/2023