O programie:

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz do ogólnokształcących szkół artystycznych. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM -nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.Laboratoria Przyszłości.            To największa inwestycja Państwa w nowoczesną edukację, na którą przeznaczono kwotę  o wartości 1 mld zł – na nowoczesne wyposażenie szkół, m. in. takie jak drukarki 3D, gogle VR, roboty czy mikrokontrolery.

Laboratoria Przyszłości to program skierowany m.in. do szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niżkiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Programu Laboratoria Przyszłości  szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Program Laboratoria Przyszłości pozwoli  uczniom rozwijać swojezainteresowania nie tylkowramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

• Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne.

_Komunikat_prasowy_Laboratoria_Przyszlosci_.pdf

W NASZEJ SZKOLE

Nasza szkoła przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości iotrzymała wsparcie        w kwocie 60 000,00 zł na zakup wyposażenia technicznego, dzięki któremu nasi uczniowie będą mogli eksperymentować, rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

W ramach Projektu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła otrzymała:

• Drukarki 3D z akcesoriami
  • Mikrokontrolery
  • Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć -kamery, oświetlenie, mikrofony
  • Stacje lutownicze do mikrokontrolerów
  • Mikroskopy z kamerą
  • Wizualizery
  • Aparaty fotograficzne, gimbale, mikroporty.