Godziny pracy

Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego.

Jan Paweł II

Księgozbiór biblioteki liczy ponad 5000 książek. Jest on podzielony na następujące działy:

►Lektury – klasy I-III, IV-VI, gimnazjum.

►Bajki, bajeczki.

►Literatura piękna dla dzieci i młodzieży: powieści i opowiadania obyczajowe, przygodowe, historyczne, biograficzne, fantastycznonaukowe.

►Literatura popularnonaukowa.

►Literatura pedagogiczna.

►Czasopisma.

W bibliotece wydzielony jest księgozbiór podręczny zawierający: encyklopedie ogólne i przedmiotowe, różnorodne słowniki do języka polskiego i języków obcych, atlasy, albumy. Uczniowie mogą z nich korzystać na miejscu.

W bibliotece są warunki do cichej pracy codziennie w godzinach pracy biblioteki.

Szkolna biblioteka zaprasza wszystkich czytelników w godzinach: