Nawigacja

  • Informacja dla rodziców

    Szczepionka przeciw HPV

    Więcej informacji na stronie 

     

    https://www.gov.pl/web/zdrowie/dla-szkol

     

  • Dzień Kropki

    15 września obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto na cześć kreatywności, inspiracji, odwagi i pewności siebie. Święto związane jest z publikacją książki Petera H. Reynoldsa pt. ,,Kropka”. Opowiada ona historię dziewczynki Vashti, która twierdziła, że nie potrafi nic namalować. Na prośbę nauczycielki namalowała jedynie…kropkę. Nauczycielka powiesiła jej dzieło na ścianie klasy. Wówczas Vashti zyskała pewność siebie i zaczęła malować kolejne wersje obrazka, odkrywając swój uśpiony dotąd potencjał. Święto zainicjował nauczyciel Terry Shay. Dzięki niemu 15 września na całym świecie uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury organizują wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować.

    Również nasza świetlica włączyła się w obchody Dnia Kropki. Uczniowie wykonywali różnego typu prace twórcze, których motywem przewodnim była kropka. Wykazali się ogromną kreatywnością przygotowując stroje inspirowane kropką. Powstały piękne rysunki, które ozdobiły tablice ścienne.

    Dziękujemy fundatorowi nagród, Butikowi Metka w Chęcinach oraz wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do wspólnej zabawy.

    Wychowawcy świetlicy

     

  • Wycieczka do Centrum Geoedukacyjnego w Kielcach

    W dnu 13 września 2024 r. uczniowie naszej szkoły: klasa III,IV i VIII wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Centrum Geoedukacyjnego w Kielcach. Na zaproszenie P. Anny Ciołek – koordynatora do spraw promocji i Fimy Nordkalk  Miedzianka uczniowie mogli zwiedzić Centrum „za grosze”. Na początek obejrzeli wystawę kamieni szlachetnych przygowaną przez Centrum, następnie wzięli udział w prelekcji, którą poprowadził dr Błażej  Błażejowski – znany geolog i paleontolog, na koniec odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie w kilku etapach szlifowali kamienie ozdobne, które mogli zabrać na pamiątkę. Na zakończenie otrzymali plecaczki z logo Firmy Nordkalk. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie klas: p. Mariola Stefańczyk, p. Beata Rajek, p. Aneta Pawłowska oraz p. Ewa Kowalska. Wyjazd był dużą atrakcją dla uczniów, integrował zespoły klasowe, a dyrekcji i pracownikom Centrum bardzo dziękujemy za pięknie przeżyty dzień.

                                                                                                                  Beata Rajek

  • Harmonogram dowozów i odwozów

  • Informacja dla rodziców

    Szanowni Państwo
    W związku z wprowadzeniem Standardów Ochrony Małoletnich oraz zapewnieniem bezpieczeństwa osób, informacji i mienia zgodnie z art. 1 pkt 14 Prawa oświatowego i  art. 7 ust. 2 pkt. 6 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r Karta nauczyciela, § 2 Rozporządzenia ministra Edukacji i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach oraz  Ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych,

    od dnia 16.09.2024 r. na terenie szkoły obowiązuje rejestracja i identyfikacja osób wchodzących do budynku Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Zajączkowie. Dlatego też do szkoły będzie można wejść jedynie wejściem głównym, którego drzwi będą otwierane przez pracownika szkoły oraz po uprzednim wpisaniu się do rejestru wejść i wyjść. Wyżej wymieniony rejestr będzie znajdował na korytarzu szkolnym i będzie obsługiwany przez wyznaczonych przez dyrektora szkoły pracowników szkoły. Uczniowie i dzieci przyprowadzane do szkoły przez osoby nie będące uczniami lub pracownikami szkoły rozstają się ze swoimi opiekunami w przedsionku szkolnym.

    Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
    mgr Małgorzata Bernat- dyrektor szkoły

  • .

  • Wywiadówka

    Wywiadówka

     

     

    Zapraszamy Rodziców dn. 10.09.2024r. o godz. 16.30

  • Harmonogram dowozów i odwozów

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

  • .

  • Stypendia Naukowe Burmistrza Miasta i Gminy Piekoszów

  • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

  • Wycieczka do Chorzowa / Noc filmowa

    Ostatnie dni roku szkolnego 2023/2024 uczniowie klasy ósmej wykorzystali do integracji zespołu klasowego. W dniu 12 czerwca pod kierownictwem wychowawcy klasy p. B. Rajek i opieki p. E. Kowalskiej zwiedzili historyczne Wesołe Miasteczko "Legendia" w Chorzowie. Drugą atrakcją była "Noc Fimowa", która odbyła sie w dniach 14-15 czerwca 2024 r. w budynku naszej szkoły. Uczniowie od godz. 19.00 zamienili szkołę w salę kinową i wraz z opiekunani: p. B. Rajek i p. W. Piotrowską mogli przenieść się w świat kina. Był to czas dobrze wykorzystany, który pozwolił uczniom wzmocnić więzi przyjaźni i koleżeństwa, a atrakcje Wesołego Miasteczka na pewno pozostaną na długo w pamięci uczniów.

    wychowawca klasy VIII - Beata Rajek

  • Wycieczka w Pieniny

  • Wycieczka do Sabat Krajno - Parku Miniatur i Rozrywki

    Nie każdy może sobie pozwolić na wycieczkę dookoła świata. Dlatego 5 czerwca klasa pierwsza i druga pojechała na wycieczkę do parku miniatur SABAT - KRAJNO. Spacerując alejką w samym sercu Gór Świętokrzyskich zobaczyliśmy modele najważniejszych budowli i cudów natury. Niesamowitych wrażeń i przeżyć doświadczyliśmy w kinie 6D podczas seansów filmowych.

  • Bohaterowie znad Łośny

    „Bohaterowie znad Łośny” - widowisko historyczne połączone z piknikiem rodzinnym odbyło się 26 maja 2024 roku na boisku przy Szkole Podstawowej w Zajączkowie.

    Pierwszym punktem było widowisko historyczne zaprezentowane przez grupę rekonstrukcyjną. Mieliśmy okazję na chwilę przenieść się do roku 1863-go, gdy to na terenach zaboru rosyjskiego wybuchło Powstanie Styczniowe. Obejrzeliśmy fragment bitwy stoczonej pod Małogoszczem. Lektor w jasny sposób omówił przebieg walk, a rekonstruktorzy zobrazowali to wydarzenie. Realistyczne sceny w niesamowity sposób pozwoliły nam przeżyć prawdziwą lekcję historii.

    Kolejną częścią wydarzenia był występ Orkiestry Dętej z Piekoszowa, która zagrała utwory patriotyczne. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką pani Bożeny Klimczyk zatańczyły Polkę. Uczniowie klas starszych zaprezentowali stroje, które miały symboliczne znaczenie, ponieważ Polacy nie tylko z bronią w ręku próbowali walczyć z zaborcą, ale manifestowali swoje niezadowolenie z braku wolności, także w strojach codziennych. Szkolny zespół ludowy „Raz na ludowo” pod opieką pani Beaty Rajek wykonał utwory patriotyczne min. Pieśń Powstańców 1863. W repertuarze nie zabrakło także utworów ludowych oraz specjalnego z dedykacją dla wszystkich mam „Tobie mamo”.

    Wydarzenie poza wymiarem historycznym miało na celu integrację społeczności lokalne. Przygotowano gry i zabawy w jakie bawiły się dzieci w XIX wieku. Do udziału w rozgrywki z dziećmi włączyli się rodzice i dziadkowie. Podczas różnych uroczystości możemy liczyć na naszych strażaków z OSP w Zajączkowie. Zaprezentowali oni wraz z młodzieżową drużyną scenkę z zakresu pierwszej pomocy. Starsi druhowie dokonali prezentacji wozu strażackiego. Na zakończenie uroczystości wystąpił zespół „Ludowa nuta z Rykoszyna”.

    Widowisko historyczne „Bohaterowie znad Łośny” pozwoliło nam przybliżyć wydarzenia sprzed ponad 160 lat, które miały miejsce na naszych terenach. Była to również okazja do integracji społeczności lokalnej.

    Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Cenrtum Kultury w Piekoszowie, a współorganizatorem SP w Zajączkowie.

    Wydarzenie odbyło się w ramach programu dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863 – 1864

    Serdecznie dziękujemy Pani Burmistrz Teresie Jakubowskiej za ciepłe słowa i obecność w tak ważnej dla nas chwili.

    Dziękujemy nauczycielom, pracownikom szkoły, pracownikom Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie za zaangażowanie i wkład pracy włożony w przygotowanie uroczystości. Pragniemy również podziękować uczniom rodzicom i wszystkim, którzy w tym dniu byli z nami.

     

    Dziękujemy!

  • PODSUMOWANIE OBCHODÓW DNIA ZIEMI  2024

       

          

    Podczas tegorocznych obchodów DNIA ZIEMI uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych działaniach i konkursach o tematyce ekologicznej, których głównym zadaniem było zwrócenie uwagi na rosnące zagrożenia dla środowiska naturalnego człowieka, przybliżenie problemów związanych ze współczesną ekologią oraz podjęcie dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a zdrowiem i życiem ludzi. Planeta kontra tworzywa sztuczne -to hasło tegorocznej edycji Dnia Ziemi. Przyświecał nam cel podnoszenia świadomości na temat szkodliwości tworzyw sztucznych dla zdrowia ludzi i różnorodności biologicznej, podejmowania wyzwania zmniejszania zużycia plastiku, poprzez unikanie przedmiotów jednorazowego użytku, kształtowania odpowiedzialności za stan środowiska, uświadomienia roli jaką możemy odegrać w swoim najbliższym otoczeniu.

           Uczniowie klas młodszych oraz oddziału przedszkolnego przygotowali plakaty na temat ochrony środowiska, oraz prezentowali wiersze o tematyce ekologicznej. Natomiast uczniowie klas starszych wzięli udział w konkursie plastycznym promującym ekologię, czyste środowisko, zasady segregacji odpadów, oraz konkursie wiedzy ekologicznej.

     

    UCZNIOWIE NAGRODZENI:

    Konkurs plastyczny ,,Segregujemy odpady, promujemy ekologię”

    Blanka Smolarczyk kl.4, Miłosz Walas kl.5, Piotr Wnuk kl.5, Piotr Górak kl.5, Ksawery

    Kucharczyk kl.5, Inga Filipiak kl.5, Igor Filipiak kl.5, Oliwia Szymkiewicz kl.5, Julia

    Wydrych kl.6, Lena Sornat kl.6, Martyna Szymkiewicz kl. 6

     

    Konkurs recytatorski o tematyce ekologicznej- klasy 0-3

    I miejsce: Natalia Szymkiewicz -kl. 2

    II miejsce: Klaudia Kozieł- kl.,,0”, Maja Mikołajczyk -kl. 1

    III miejsce: Marcelina Nowakowska- kl. 1, Mateusz Miter- kl.3

    Wyróżnienie: Maja Krzepkowska- kl. ,,0”, Sarah Sztandera -kl. 1,  Zuzanna Rogula- kl.2, Mikołaj Gos- kl.3

     

    Test wiedzy ekologicznej- klasy 4-8:

    Kl. 4  - Lena Stańczyk  

    Kl. 5 – Liliana Grabarczyk

    Kl. 6 – Martyna Szymkiewicz  

    Kl. 7 – Erwin Trybek

    Kl. 8 – Lena Terelak

                                                                                                                                         GRATULUJEMY

    Podsumowaniem Obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi było zorganizowanie wystawy z pracami wykonanymi przez naszych uczniów oraz wręczenie dyplomów i nagród.

    Aneta Pawłowska

  • Rekrutacja - informacja dla uczniów klasy VIII

  • Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Recytatorskim

    Uczennica klasy VII - Julia Chrabąszcz została wyróżniona w Gminnym Konkursie Recytatorskim im. Jana Kochanowskiego.

    Gratulujemy!!!

  • .

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Zajączkowie
    Zajączków, ul. Międzygórze 8
    26-065 Piekoszów
  • 578575748

Galeria zdjęć