KLASA II

____________________________________________________________________________________________________

ROK SZKOLNY 2018/2019

W miesiącu listopadzie Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie zaprosiła uczniów szkół z terenu Gminy Piekoszów do udziału w konkursie ,,Malowane poezją’'.

Celem konkursu było: promowanie czytelnictwa, popularyzacja poezji polskiej, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na literaturę oraz sztukę. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej inspirowanej wierszem literatury polskiej.

W kategorii klas I – III nagrodzono prace uczniów klasy pierwszej naszej szkoły, wykonane pod kierunkiem wychowawczyni, p. Marioli Stefańczyk.

I miejsce przyznano Zuzi Nowak, miejsce II zdobył Patryk Doruch, III - Janek Socha. Wyróżnienie powędrowało do Emilii Mieloszyńskiej. Nagrody i dyplomy wręczono laureatom podczas Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, w którym uczestniczyła i wyśpiewała III miejsce również uczennica klasy I, Lena Sornat.

BCK Piekoszów

Zgodnie z grudniową tradycją, w czwartek 6 grudnia, uczniów klasy I odwiedził Święty Mikołaj. Na tego wyjątkowego gościa czekały cały rok. 6 grudnia od samego rana wysłuchiwały, czy nie słychać dźwięku jego dzwonka.

Dzieci powitały Świętego Mikołaja wesołą piosenką. Po zakończonym występie i krótkiej wymianie zdań, w czasie której obiecały, że będą starały się zachowywać grzecznie w domu i w szkole, Święty Mikołaj wręczył pierwszoklasistom prezenty. Znalazł też czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Spotkanie z Mikołajem sprawiło dzieciom wiele radości. Szkoda, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas raz w roku.

Wychowawczyni

Mariola Stefańczyk

0 października 2018 r. w  naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I. W uroczystości uczestniczyli: Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: sekretarz Gminy Piekoszów- Pani Grażyna Tatar, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Piekoszów - Pani Alicja Bełtowska , kierownik Referatu Edukacji i Obsługi Placówek Oświatowych w Piekoszowie - Pani Justyna Robak, sołtys wsi Zajączków- Pani Lidia Szymkiewicz , przedstawiciel BCK w Piekoszowie - Pani Anna Świercz. Wszystkich obecnych powitała wychowawczyni klasy I Mariola Stefańczyk. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do głównych bohaterów tego wydarzenia –pierwszoklasistów.

Ślubowanie – ten tak ważny moment w życiu każdego ucznia poprzedziła część artystyczna, w czasie której dzieci wykazały się talentem wokalnym, tanecznym i recytatorskim. Podczas występów nie zabrakło treści patriotycznych, nawiązujących do 100 –tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Po zakończonej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły Pani Małgorzata Bernat dokonała pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Zajączkowie.

Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia z rąk wychowawcy klasy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Upominki dla dzieci przygotowali rodzice, a także radna Pani Alicja Bełtowska oraz sołtys Pani Lidia Szymkiewicz.

W imieniu Wójta Gminy Piekoszów prezenty pierwszakom wręczyła Sekretarz Gminy Piekoszów. Po części oficjalnej odbył się wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszystkim pierwszoklasistom  życzymy, by ośmioletni  okres nauki w szkole podstawowej był nie tylko czasem zdobywania nowych wiadomości , ale też okazją do wielu wspaniałych przeżyć.

Rok szkolny 2017/18

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY

’’ MOJA KARTKA WIELKANOCNA ’’

W miesiącu marcu Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie zaprosiła szkoły z terenu gminy Piekoszów do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym

’’ MOJA KARTKA WIELKANOCNA ’’.

Celem konkursu było m.in. inspirowanie do twórczej pracy oraz promowanie twórczości dzieci i młodzieży.

Uczestnikami konkursu, na który napłynęło przeszło 160 prac były także dzieci

z oddziału przedszkolnego naszej szkoły.

Podsumowanie odbyło się 12 kwietnia 2018r. w siedzibie BCK

w Piekoszowie podczas ’’Teatralnej Wiosny’’.

Wśród laureatów znaleźli się:

Sylwester Dudek wyróżnienie

Nela Nartowska III m-ce

Kalina Piotrowska II m-ce

Aleksander Zarzycki I m-ce

GRATULUJEMY NAJMŁODSZYM !

Spotkanie z Mikołajem.

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie.

6 grudnia 2017 r. przyjechał również do naszej „zerówki”. Najmłodsi i ich rodzice powitali Gościa radośnie i serdecznie. Święty przyniósł ze sobą prezenty dla każdego dziecka. Zanim jednak je rozdał obejrzał montaż słowno-muzyczny, który przedszkolaki przygotowały specjalnie na tę niezwykłą wizytę. Mikołaj z wielkim zainteresowaniem i wzruszeniem wysłuchał recytacji i piosenek . Potem rozmawiał z dziećmi, zachęcał je, aby były grzeczne, słuchały rodziców i wychowawców. Na koniec wręczył wszystkim piękne podarunki. Z pomocą Mikołajowi pospieszyły towarzyszące mu anioły. Oczekiwana cały rok wizyta minęła w bardzo miłej atmosferze. Miło było patrzeć jak dzieci cieszą się z otrzymanych upominków.

Na pożegnanie Mikołaj obiecał, że odwiedzi naszą szkołę za rok. Już na niego czekamy.