kl. I

________________________________________________________________________________________________

ROK SZKOLNY 2018/2019

Pączki, pączki, pączki...........
było ich tak dużo, zjedliśmy je radośnie,
bo pączki nie jemy, żeby się tyło
tylko, żeby nam szczęśliwie było.

Tradycja spełnia ważną i pożyteczną  rolę zwłaszcza w rozwoju dziecka. Dlatego trzeba ją pielęgnować , ponieważ jej zanik zuboża nasze dziedzictwo kulturowe .

28 lutego 2019r. obchodziliśmy w klasie O " tłusty czwartek". Dzieci poznały krótką tradycję tego święta . Według dawnych przesądów mówiono, że " Jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w życiu nie będzie mu się wiodło". Dzieci z rozkoszą jadły pyszne pączki, które z pewnością przyniosą im dużo szczęścia. Czego bardzo im  życzy wychowawczyni  Renata Dudek.

Dinozaury były największymi zwierzętami na Ziemi. Niektóre z nich chodziły na dwóch nogach, inne na czterech. Były i takie, które potrafiły latać. Skórę miały pokrytą łuskami i składały jaja, z których wykluwały się młode dinki. Wszystkie dinozaury wymarły nagle i tajemniczo....... Żeby pamiętać o tych niezwykłych stworzeniach, co roku obchodzimy DZIEŃ DINOZAURA.
W związku z tym dniem Dzieci przyniosły do klasy ciekawe książki o swoich ulubieńcach jak również zabawki przedstawiające dinozaury. Były i takie , które wydawały groźny ryk oraz się poruszały.Każde dziecko zaprezentowało wybranego przez siebie dinozaura i opowiedziało o nim wiele ciekawych informacji. Na koniec uczniowie otrzymali dyplomy za zdobytą wiedzę o dinozaurach.

6 grudnia dzieci z klasy O z niecierpliwością czekały na przyjście Świętego Mikołaja. Przywoływały go słowami:
Drogi Mikołaju obdaruj podarkami, na Ciebie w przedszkolu cały rok czekamy.
I doczekały się ....

Renata Dudek

Dzieci z klasy O pod okiem wychowawczyni i rodziców aktywnie uczestniczyły w zabawie andrzejkowej. Ciekawe stroje magów, cyganek, czy wróżek przyciągały wzrok innych uczestników zabawy. Maja Chruściak i Piotruś Wnuk zostali zwycięzcami  konkursu na najciekawsze przebranie. Po przyjściu do sali czekał na nich słodki poczęstunek w postaci babeczek z wróżbami, czy cukierków z niespodzianką. Dzieci wraz z wychowawczynią i rodzicami wróżyły sobie w różny sposób. Wszyscy wierzą, że andrzejkowe wróżby są pełne magii i się spełnią .

21 listopada Dzień Życzliwości w klasie,,0''

W tym dniu dzieci złożyły przyrzeczenie związane z życzliwym zachowaniem się nie tylko w dniu święta.
Wykonały serduszka z imionami i nakleiły je wokół dużego serca, na którym widnieje tekst przyrzeczenia. Otrzymały " Order Życzliwości".

Wychowawca klasy: