Działalność świetlicy Tygodniowy rozkład zajęć Dzienny rozkład zajęć Regulamin świetlicy Konkursy Akcja - ,,Telefon dla przyjaciela"

Dzienny rozkład zajęć

Dzienny rozkład zajęć świetlicowych

pod hasłem ,,Widzę - działam –rozumiem’’

Świetlica czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30

Przygotowanie do zajęć lekcyjnych, zajęcia ciche. Sprawdzenie zadania domowego z dnia poprzedniego. Czytanie prasy dla dzieci z biblioteczki świetlicy szkolnej. Zajęcia własne, w kącikach zainteresowań.

Oglądanie programów i filmów edukacyjnych dla dzieci. Słuchanie bajek
i piosenek z wykorzystaniem środków audiowizualnych. Dowolne gry i zabawy dzieci (zabawy konstrukcyjne, zabawy tematyczne, gry planszowe, układanki). Zabawy integrujące zespół świetlicowy, rozmowy kierowane.

Udział dzieci w pracach społecznie użytecznych (porządkowanie gier, zabawek, ustawianie krzeseł, układanie tornistrów itp.)

Zajęcia prowadzone przez wychowawców wynikające z planu pracy świetlicy szkolnej(to jest plastyczne, muzyczne, czytelnicze, konkursy, quizy, zabawy tematyczne ).Zajęcia rekreacyjno sportowe w sali, na boisku szkolnym.
Odpoczynek, relaks przy muzyce, zabawy relaksujące, w kręgu. Zajęcia plastyczno-dekoracyjne
Gry i zabawy ruchowe.

Zajęcia wyrównawczo-kompensacyjne (odrabianie zadań domowych, indywidualna pomoc w nauce ). Filmoteka, bajkoteka. Kółko szachowe, warcabowe, gry planszowe. Zajęcia rytmiczno-taneczne.

Dzienny rozkład zajęć świetlicowych może być na bieżąco korygowany.